Silikon Dış Cephe Kaplama


Silikon cephe giydirme uygulamaları esas itibariyle uygulandıkları binanın dış görünüşünü ön plana çıkartan ve estetik standartları yüksek bir cephe giydirme yöntemidir.


Dış Etkenlerden Yapıyı Korur.

Şık Bir Görünüm Sunar.

Yalıtıma Büyük Katkı Sağlar.

Silikon Cephe Genel Bilgi

Silikon cephe giydirme uygulamaları esas itibariyle uygulandıkları binanın dış görünüşünü ön plana çıkartan ve estetik standartları yüksek bir cephe giydirmeyöntemidir. Silikon cephe farklı levha gruplarının sabitlenmesinde kullanılan özel bir kaplama yöntemidir. Bir nevi ders dolu olarak da düşünülebilecek olan silikon cephe giydirme uygulamaları alüminyum levhalar başta olmak üzere farklı kaplama biçimlerine de uygulanabilir. Ancak en sık kullanım alanı kompozit panellerle birliktedir.

Silikon cephe uygulamalarının birinci artısı binalara sunduğu estetik katma değerdir. Günümüzde özellikle binaların albenisinin yüksek olması önemli bir yatırım değeri oluşturmaktadır. Emlak piyasasının giderek hareketliği günümüzde silikon cephe kaplaması ile özgün bir kimlik kazanmış olan binalar her zaman için bir adım öndedir. Ayrıca sadece satış açısından değil yapının sakinlerine sunduğu görsel zenginlik bakımından da silikon cephe kaplaması değerli bir kaynak oluşturmaktadır.

Kaplama cam cephelerin profil gösterme

Strüktürel Silikon Cephe Kaplama Sistemleri

Yen tek taraflı uygulaması bir ayna hissi yaratır. Ayrıca güneş ışınlarının da yansıtılması aracılığıya sıcak yaz aylarında ekstra soğutma masraflarının önüne geçilmiş olur. Estetik açıdan prestij sunan kaplama cam cepheler işlevsel olarak da çok kullanışlıdır. Temizliği oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen kaplama cam cephelerin temiz ve iç açıcı bir görüntüsü vardır. Temizlik aşamasında da kolaylık sunduğu için kaplama cam cephe bu alanda yapı maliyetlerini de düşürmektedir.

Camın sadeliğini ve aseletini vurgulayan silikon cephe giydirme sisteminde ısı camlar cepheye özel bir şekilde yapıştırıldıkları kaset profilleriyle tutturulmaktadır. Silikon Cephe Kaplama Sistemi üç noktadaki fitil emniyeti ile kesin bir sızdırmazlığı garanti etmektedir. Montajı kolay ve hızlı olan Silikon Cephe Kaplama Sistemimontaj sonrasında kolay bakım ve temizlik kolaylığıyla müşterilerilerimizin beğenisini kazanmaktadır.

Strüktürel Silikon Cephe Kaplama Sisteminde dıştan baktığımızda alüminyum profil görülmeyip, cam derzlerinde 15 mm genişliğinde ve 15 mm derinliğinde fuga bulunmaktadır. Cam paneller arasındaki sızdırmazlık çift EPDM fitil ile sağlandığından, panellerin arasına sızdırmazlık silikonu çekilmez. Böylece cam panellerin arasında gölge oluşması engellenir. İstendiğinde seçilen herhangi bir cam panel (dışarıdan hangisinin açılır olduğu belli olmaksızın ) gizli kanat haline getirilebilir. Cam ve alüminyum panel arasında silikon, çift camda ise iki cam arasında komponentli silikon kullanılmaktadır. Silikon çekilmesi işlemleri esnasında silikon firmasının kalite kontrol test prosedürleri çerçevesinde prosesler kontrol altında tutulmaktadır

Dış kapak kullanılmaması yüzey görünümünün düz algılanmasına sebep olmaktadır. Düşey profillerin zengin çeşitliliği, gerekli statiğe, tasarımcıların ihtiyaçlarına ve alışılmışın dışına çıkılmasına doğrudan cevap verebilmektedir.

Silikon Cephe Uygulanmış Yapılar