Kompozit Levha Dış Cephe Kaplama


Kompozit Panel Kaplama Sistemlerinin hayal gücümüzün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan dış cephe kaplamalarıdır.


Sınırsız Tasarım İmkanı

Şık Binanızı daha şık gösterir.

Çeşitlilik Farklı tasarımlaraimkan sağlar.

KOMPOZİT PANEL DIŞ CEPHE KAPLAMA GENEL BİLGİ

Dış cephe kaplama : Kompozit Panel Kaplama Sistemlerinin hayal gücümüzün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan dış cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımamış tasarımlarınada cevap verebilmek amacıyla sunulan bu Kompozit dış Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır. Eskiyen yapılarında restorasyonuna ya da yeni yapıların planlamasına yönelik zengin bir biçimlendirme olanakları sunar. Binanıza estetik bir görünüm kazandırması dışında rahatlıkla kullanılabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir. Alüminyum kompozit levha, dış yüzeylerdeki 0.5mm kalınlıkta iki alüminyum levhanın arasında özel bir dolgu malzemesi olacak şekilde birbirine çeşitli teknik ve yöntemlerle yapıştırılmasıyla oluşturulmaktadır. En fazla kullanım alanı bulan 4mm kalınlığındaki alüminyum kompoze levhalar çok çeşitli renk ve doku seçenekleriyle piyasada bulunmaktadır. Renk yelpazesi oldukça geniş olan ve standart birçok rengin haricinde ahşap desenli seçenekleriyle de cephe kaplamada kullanılmaktadır. Kolay şekillenmesi, hafif ve de dayanıklı olması, iklim şartlarından ve ultraviyoleden etkilenmemesi gibi bir çok avantajlarıyla kaliteli alüminyum kompozit levha markalarını kullanmaktayız. Bu tarz sistemlerde de kullanılan kompozit levha giydirmeler ve kompozit panel kaplamada cümlelerinin aynı anlamı ifade etmektedirler.

Kompozit Paneller, yapılarınızın dış cephe kaplamasında çok çeşitli imkanlar sunabilen bir malzemedir.

Kompozit panellerinin yaygın bir kullanım alanı olması farklı seçeneklerin gelişmesini de sağlamıştır. Hemen her tür kullanım amacına uygun olarakda yapılarda kompozit panellerden yararlanılabilir. Bunlara hastaneler, iş merkezleri ve konutlar da dahildir. Kompozit panellerimiz yaygın olarak mimarlık ve mühendislik alanlarındada kullanılmaktadır. Özellikle yapılarda ve dış cephe kaplamalarda yaygın olarakda tercih edilirler. Ancak bunun dışındada iç mekan tasarım uygulamalarında da kompozit panellerden yararlanılabilmektedir.

Cephe uygulamaları arasındada özel bir öneme ve değerede sahip olan kompozit paneller yaygın olarakda kullanılan malzemeler arasında bulunmaktadır. Kompozit panellerde genel içeriği ve özellikleri bakımındanda kendisine has bir materyeldir. Kompozit panellerin içeriği ve sağladıkları katkılarda farklı yapılarda rahatlıklada kullanılabilmektedir. Peki kompozitde panel tam olarak nedir? Kompozit panel esas itibariylede iki alüminyum levhanın arasındada yer alan özel bir madde olan poietilen çekirdek ile doldurulmuş yüzeyinde de alüminyum kompoze madde bulunan panel cinsidir. Adını da bu bir yüzeyindede yer alan alüminyum kompoze maddeden almaktadır.

Kompozit Levha Uygulanmış Yapılar